مصاحبه خواندنی با رکورد دار مسابقات جام طلایی روبیک

در مسابقات  جام طلایی روبیک  که در شهوریور ماه سال جاری برگزار گردید، رکورد چندین ایتم شکسته شد.  محمدصادق مجیدی موفق شد رکورد میانگین آیتم 5*5 را جابجا نماید.  آقای مجیدی در گفت و گویی  با روابط  عمومی انجمن از  علایق، سابقه ورزشی و مسابقات جام طلایی روبیک گفته است.  

 

 لطفا خودتان را معرفی نمایید ؟

محمدصادق مجیدی هستم متولد اردیبهشت 1376 و ساکن تهران.

 

در چه زمینه ورزشی فعالیت دارید؟

سابق ورزش های رزمی را انجام میدادم اما در حال  حاضر ورزش های فکری را می پسندم و مکعب روبیک را به عنوان یک رشته تخصصی برگزيدم.

 

سابقه فعالیت در رشته مکعب روبیک بیان کنید؟

اولین مکعب روبیکم را در سن 11 سالگی تهیه نمودم . سال های اولیه برایم معما گونه بود تا اینکه در سن 14 سالگی به کمک یکی از دوستانم در مدرسه حل کردنش را به روش مبتدی آموختم. حدود دوسال بعد با مجموعه ایران پازل آشنا شدم و با یادگرفتن روش سرعتی حل 3×3 و بعد آن مکعب های دیگه کم کم وارد دنیای حرفه ای  بازی روبیک شدم.  اکنون حدود 5 ساله که حرفه ای روبیک تمرین میکنم.

 

سایر بازی های فکری که علاقه دارید و کار می کنید چیست؟

بازی فکری دیگر را به صورت حرفه ای دنبال نمی کنم اما گاهی بصورت تفریحی بازی هایی مثل اتللو و شطرنج رو هم انجام میدم.

 

در چند مسابقه روبیک شرکت داشته و چه عنوان هایی را کسب کرده اید؟

متاسفانه تعداد دقیقه اش را به خاطر ندارم اما با تعداد مسابقاتی که شرکت کردم حدود 20 مقام مسابقات رسمی دارم.

 

یک تجربه ناخوشایند یا استرس‌زا در محیط مسابقات را بیان کنید. چگونه آن را برطرف ساختید؟

به خاطر دارم یکبار در سال های گذشته مشکلی برایم پیش آمده بود که نمی توانستم روز اول مسابقه را کامل بمانم و باید محل مسابقات را بلفور ترک میکردم. درحالی که همان زمان  آیتم 5×5 که آیتم اصلی بنده هست درحال برگزاری بود که برام از اهمیت بسزایی برخوردار بود  سعی نمودم ذهنم را از اتفاقات بیرون خالی کنم و تمرکزم رو حفظ نمایم. خوشبختانه موفق شدم در همان  مسابقه رکورد میانگین آن آیتم رو هم بشکنم.

 

پیشنهادات و انتقادات خود را در مورد مسابقات بیان کنید؟

در حال حاضر سطح مسابقات خیلی بهتر از قبل شده است اما گاهی اوقات هم مسائلی هست که شاید زیاد مهم به نظر نرسد اما در نظر کیوبرها خیلی مهم و ضروری باشد  از این موارد میتونم به دمای سالن،  ارتفاع میز و صندلی ها اشاره کنم که گاهی در برگزاری مسابقات رعایت نمی شوند. تک تک این نکات میتواند در موفقیت یا عدم موفقیت کیوبرها دخیل باشند. امیدوارم در آینده بیشتر رعایت بشن.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *