انجمن در سالی که گذشت _ بخش اول

انجمن بازهای فکری در سالی که گذشت- بخش اول 

طی سال‌های اخیر، بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه بازی های فکری، بارها و بارها بر لزوم برنامه ریزی دقیق و هدفمند به عنوان راهی برای رشد وگسترش بازی های فکری و اثرگذاری آن در عرصه عمومی تأکید کرده‌اند.

در این راستا انجمن بازی های فکری ایران به عنوان مرجع رسمی و فراگیر ترین نهاد تخصصی غیر دولتی در این حوزه، همواره تلاش کرده صرف‌نظر از برگزاری مسابقات و جشنواره ها، گام‌های مهمی را در جهت پر کردن خلأ موجود در این زمینه که خود مانعی برای تأثیرگذاری بازی های فکری چه در حوزه تولید، آموزش، و چه در حوزه سیاست‏گذاری است، بردارد.

اگرچه معتقدیم با وجود تلاش‌های زیاد انجام شده و موفقیت‌های کسب شده، انجمن بازی های فکری ایران هنوز تا جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد.

 

در این بخش قصد داریم با نگاهی اجمالی، عملکرد انجمن بازی های فکری در سالی که گذشت را بررسی نماییم.

 

جابجایی رکورد ها در « جام روبیک طلایی »

نوزدهمین دوره مسابقات بین المللی مکعب روبیک ایران تحت عنوان  Golden Rubik’s Cube 2017  در تاریخ  23 و 24 شهریور ماه سال  1396 در محل برج میلاد تهران برگزار گردید .

بیش از 250 نفر از 4 کشور برای شرکت در این مسابقه نام نویسی نمودند.

مسابقات در 7 ماده ( مکعب 2*2 –  مکعب 3*3 – مکعب 4*4 – مکعب 5*5 – مکعب 3*3 با چشمان بسته  – پیرامینکس – مکعب 3*3 با یک دست  ) برگزار گردید که 10 رکورد ایران شکسته شد.

 

مسابقات روبیک طلایی

مسابقات روبیک طلایی سالی که گذشت

برگزاری جشنواره بازی های فکری :

کمیته های متناظر باز یهای فکری استان ها در سال 1396؛ با برگزاری جشنواره های به مناسبت های مختلف، در جهت توسعه و آموزشی بازی های فکری به اقشار مختلف جامعه؛ گام موثری را برداشتند.

برگزاری دومین رویداد بازی های فکری رومیزی در استان گلستان، برگزاری مسابقات بازی های فکری خانوادگی در استان خراسان شمالی، حضور کمیته بازی های فکری استان زنجان در مراسم بزرگ روز هوای پاک ، برگزاری اولین جشنواره بازی‌های فکری کودکان و نوجوانان در استان اردبیل و حضور کمیته باز ی های فکری استان همدان در نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان؛  نمونه از تلاش کمیته های استانی در سال 1396 می باشد.

انجمن بازی های فکری نیز همزمان در نمایشگاه های مختلف حضور یافت.

نمایشگاه کتاب، اولین نمایشگاه تجهیزات نوین ورزشی ، اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان کشور و…)

جشنواره بازی های فکری

جشنواره بازی های فکری در سالی

 

ساماندهی کمیته های تخصصی بازی های فکری انجمن:

انجمن باز های فکری در سالی که گذشت به منظور ساماندهی بازی های فکری ، 4 کمیته تخصصی با عناوین زیر را تشکیل و احکام روسای کمیته ها صادر شد:

کمیته بازی های پازلی (روبیک) – جناب آقای مجید اصغری

کمیته بازی اتاق فرار – جناب آقای مسیح خدابشخیان

کمیته بازی های فکری مجازی- جناب آقای مجتبی گوهری

کمیته بازی های فکری رومیزی – جناب آقای علیرضا لولاگر

 

طراحی لوگوی انجمن :

لوگوی انجمن بازی های فکری پس از گذشت هفت سال از راه‌اندازی انجمن،  طراحی و رونمایی شد.

لوگو یا هویت بصری نخستین تصویری است که از یک خدمت در ذهن مخاطب نقش می‌بندد و یک لوگوی قوی و مناسب می‌تواند نقش ماندگار و همیشگی را در اذهان خلق کند. از سویی گاهی قدرت هویت بصری  لوگوی یک انجمن یا موسسه چنان قوی بوده که حتی بیش از نوع خدمت آن در خاطره مردم باقی مانده است .

شایان ذکر است همزمان با اولین گردهمایی سراسری انجمن بازی های فکری و روسای کمیته های استانی در بهمن ماه سال جاری، از لوگوی انجمن رونمایی شد.

 

 

ادامه دارد….

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *