در تمدن چند هزار ساله یادگاری شگفت انگیز به جای بگذار! معرفی بازی عجایب هفتگانه

معرفی بازی رومیزی عجایب هفتگانه

7Wonders  

شما رهبر یکی از هفت شهر جهان باستان هستید. منابع مختلف جمع کنید، قدرت تجاری و اقتصادی خودتان راتوسعه دهید و قدرت نظامی خود را اثبات کنید. با ساختن شهری بزرگ از  بناهای تاریخی و معماری های خارق العاده، در تمدن چند هزار ساله یادگاری شگفت انگیز در آینده از خودت به جای بگذار!

عجایب هفتگانه را آنتوان بوزا در سال 2010  و با حمایت شرکت Repos Production  در بلژیک منتشر کرد. این بازی به شدت مورد توجه قرار گرفته است. یکی از بالاترین امتیاز بازی ها در سایت  BoardGameGeek را به خود اختصاص داده و بیش از 30 جوایز مختلف را کسب کرده است.

خلاصه بازی:

سه عصر طول می کشد تا بتوانید یکی از عجایب جهان را بسازید. در هر عصر هر بازیکن هفت کارت دریافت می کند. یکی از کارت های دستش را برمی دارد و کارت های باقی مانده را به بازیکن بعدی خود می دهد و کارت های بازیکن قبلی خود را می گیرد. در پایان هر نوبت از چرخاندن کارت ها، بازیکن ها کارتی را که جدا کرده بودند، با هم رو کرده و بازی می کنند. کارت ها را می توان به قیمت سه سکه فروخت، آن را با پرداخت هزینه ی ساختشان بازی کرد و یا برای ساخت یکی از بخش های عجایبتان استفاده کرد. این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که همه ی کارت ها تمام شود و یک عصر به پایان برسد.

در کل می توان گفت که بازی عجایب هفتگانه یک بازی است که در آن با کارت هایتان یک تمدن می سازید. اثر بعضی کارت ها در همان زمان بازی  است و بعضی از آن ها بعدها در بازی استفاده می شوند و بعضی کارت ها به بازیکن برای ساخت کارت های دیگر تخفیف می دهند. با داشتن بعضی کارت ها قدرت نظامی پیدا می کنید تا در جنگ با همسایه ها برنده شوید. بعضی از کارت ها هم فقط امتیاز دارند. حواستان به کارت هایی که شهرهای همسایه ی شما استفاده می کنند؛ باشد تا بتوانید در نهایت با گرفتن بیشترین امتیاز، برنده ی نهایی بازی شوید.

عجایب هفتگانه بازی کارتی 2 تا 7 نفره است و زمان بازی در حدود 45 دقیقه می باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *